PEOPLE AND PLANET FIRST Minősítés
A Társadalmi Vállalkozás Koalíció az SEWF (Társadalmi Vállalkozás Világfórum) partnereként az SEWF társadalmi vállalkozás nemzetközi minősítés (People and Planet First Verification) magyarországi kiadója. A People and Planet First minősítéssel a hazai társadalmi vállalkozások számára lehetővé válik egy nemzetközi szinten elismert hitelesítést megszerezniük.

Minősítési folyamat leírása:
Good Market minősítés:
- Regisztrálj ingyenesen és hozd létre a társadalmi vállalkozásod profilját a Good Market platformon.
- Töltsd ki a Good Market kérdőívet, ami kb. 30-60 percet vesz igénybe. Azokra a kérdésekre, amelyek nem relevánsak a vállalkozásodnak, nyugodtan válaszolj nemmel.
- A kérdőív végén jelöld be, hogy szeretnél People and Planet First Verification tanúsítást szerezni.
Fizesd be £70 adminisztrációs díjat:
- Azt követően, hogy a Good Market profilod jóváhagyásra és publikálásra kerül az SEWF felveszi veled a kapcsolatot és elküldi a fizetéshez szükséges linket, illetve a tanúsítás megszerzéséhez szükséges nyomtatványt és a kitöltést segítő információkat.
Töltsd ki a tanúsítási nyomtatványt:
- Jelöld az egyes kritériumoknál, hogy melyik igaz a vállalkozásodra.
- A szabadszöveges mezőben magyarázd meg, hogy az adott kritériumot hogyan éri el a vállalkozásod.
- Töltsd fel az alátámasztó dokumentumokat (írott dokumentumok, linkek, stb.).
Kíváncsi vagy, hogy megfelel-e a társadalmi vállalkozásod a minősítés követelményeinek?
Töltsd ki az önértékelő kérdőívet!
A Fruit of Care hátrányos helyzetű emberek
kézműves termékeit juttatja el a piacra, minőségi ajándékcsomagok formájában.
Tervezőik együttműködnek védett műhelyekkel új termékek fejlesztésében, így
kézműves élelmiszerek, szappanok, gyertyák és egyéb egyedi ajándékok készülnek.
A nonprofit vállalkozás minden bevételét társadalmi céljai megvalósítására
fordítja, és külön figyelmet szentel a céges, személyre szabott
ajándékcsomagokra is.
A Közösségi Kereskedelmi Szociális Szövetkezet (KöSzSz) a Pakk adományboltokkal teremt munkalehetőséget és megfizethető vásárlást rászorulóknak, miközben a környezeti fenntarthatóságot is szolgálja újrahasználattal és újrahasznosítással. Helyi adományokat gyűjtenek, melyeket alacsony áron értékesítenek, az ebből származó bevételt pedig működésükre és társadalmi céljaikra fordítják. Demokratikus, átlátható elveken működnek, és önfenntartó modelljük révén aktívan hozzájárulnak a szociális gazdasághoz.
A BeSweet Csokoládé Manufaktúrát a Kék Madár Alapítvány hozta létre, hogy munkalehetőséget teremtsen fogyatékossággal élők számára, és etikus kereskedelem útján támogassa a kakaótermesztőket. Különleges ízvilágú csokoládékat készítenek, és helyi biogazdák termékeit is népszerűsítik. A látogatóközpont akadálymentes, ahol csokikóstolók és workshopok során a befogadás és a társadalmi vállalkozás értékei is bemutatásra kerülnek.
Szuno
Ízlelő Családbarát Étterem
A Szuno („álom” cigányul) egy hátrányos helyzetű határ menti faluban indult, hogy kitörési lehetőséget adjon a generációs szegénységből. Helyi lakosok által kézzel készített, gyerekrajzokkal díszített termékeik mellett lekvárokat is készítenek, miközben helyi, újrahasznosított és környezetbarát anyagokat használnak. Az Igazgyöngy Alapítvány nonprofit kezdeményezéseként a Szuno nemcsak munkahelyeket teremt, hanem az oktatás, készségfejlesztés és közösségépítés terén is támogatást nyújt.
Az Ízlelő Családbarát Étterem Budapesten és Szekszárdon biztosít méltányos és fenntartható munkalehetőséget fogyatékossággal élők számára, akik valódi értéket teremtenek és fejlődési lehetőséget kapnak. Helyi, minőségi alapanyagokat használnak, környezettudatosan működnek, és akadálymentesek mind vendégek, mind munkatársak számára. Közhasznú, nonprofit vállalkozásként minden nyereségüket társadalmi céljaik megvalósítására fordítják.